Mamy czas na zdrowie

MAMY czas na zdrowie

intro

Czy wiecie, że prawie połowa pracujących mam, kiedy jest przeziębiona lub ma grypę wciąż wykonuje swoje obowiązki zawodowe? Te, które biorą wolne, bynajmniej nie leżą i nie kurują się w łóżku. 60% mam kontynuuje wykonywanie obowiązków domowych i wciąż zajmuje się dziećmi. Uważają, że praca się sama nie zrobi, a dziećmi trzeba się zająć.

W przypadku przeziębienia wystarczą czasami tylko dwa dni dobrej opieki, aby stanąć na nogi. Dlaczego nie możemy znaleźć tego czasu i zatroszczyć się o siebie?

Razem z firmą Haleon, producentem leku Theraflu, połączyliśmy siły i stworzyliśmy kampanię społeczną „MAMY czas na zdrowie”. Jej celem jest zwiększenie świadomości wyzwań, z jakimi zmagają się pracujące matki w domu i w miejscu pracy. Projekt ma charakter edukacyjny i dostarcza mamom podpowiedzi w zakresie działań, które mogą podjąć, aby zadbać o swoje zdrowie. Ma budować świat, w którym mamy poczują się zrozumiane, a nie oceniane. 

W ramach kampanii stworzyliśmy merytoryczną platformę internetową, serię filmów edukacyjnych i warsztatów.  

 

Przygotowaliśmy również wyjątkowy przewodnik z praktycznymi wskazówkami i ćwiczeniami dla mam oraz Kodeks „MAMY czas na zdrowie”.

Ponadto od 2024 roku ruszamy z Ogólnopolskim Programem siostrzanego wsparcia, bo wiemy jak bardzo to wsparcie innych mam może pomóc w przezwyciężeniu trudności.

Stawiamy też na partnerstwo w związku (a jakże!). Podpowiadamy, jak rozmawiać o podziale obowiązków domowych, odpowiedzialności za opiekę nad dziećmi oraz wspierać się w trudnych chwilach. Chcemy, aby takich rozmów w atmosferze wzajemnego zrozumienia było parach jak najwięcej.

Kampania jest dla naszej Fundacji szczególnie ważna, bo przygotowane narzędzia i działania nie tylko wspierają mamy w trudnej sytuacji, jaką jest choroba. Wyposażają kobiety w uniwersalne umiejętności i uczą, jak budować sieci wsparcia, które przetrwają lata.

Zapraszamy na stronę kampanii www.mamyczasnazdrowie.pl

 

Kodeks „MAMY czas na zdrowie”

Nawet, jeśli zdajemy sobie sprawę z tego, że w czasie choroby dobrze byłoby odpuścić i po prostu odpocząć, to nie wiemy jak w praktyce wcielić to w życie. Jest za dużo „ALE”, za dużo rzeczy „do ogarnięcia”…
Te przemyślenia, skłoniły nas do stworzenia zbioru zasad, które odpowiadają na kluczowe wyzwania utrudniające pracującym mamom danie sobie czasu na odpoczynek w trakcie choroby. Przy udziale ekspertów powstał Kodeks „MAMY czas na zdrowie”. Jest on skierowany nie tylko do pracujących mam, ale również do ich partnerów, bliskich, a także ich pracodawców i współpracowników.
Jako współorganizatorzy kampanii jesteśmy przekonani, że wprowadzenie zawartych w kodeksie zasad pomoże przezwyciężyć wiele trudności, z jakimi obecnie mierzą się pracujące mamy. Liczymy, że projekt doprowadzi do ważnych zmian społecznych i pomoże stworzyć w Polsce środowisko bardziej przyjazne pracującym matkom.

  Organizatorzy kampanii:

 

This will close in 0 seconds