O nas

O nas

Portal teamrodzina.pl to pierwszy w Polsce portal parentingowy, w którego centrum są rodzice (a nie dzieci). Piszemy o relacjach między rodzicami, o relacjach rodziców z dziećmi, potrzebie realizowania się w innych sferach życia, kwestiach zawodowych, finansowych, prawnych i społecznych. Nie oceniamy. Nie narzucamy jedynego możliwego rozwiązania.

 

 

Wszyscy kochamy swoje dzieci i niezależnie do humoru, stresu, okoliczności i wydarzeń dnia codziennego to się nie zmienia. Chcemy im przychylić nieba, ale często zapominamy o naszych własnych potrzebach oraz o dbaniu o relację z partnerami. Dzieci często pochłaniają nas tak bez reszty, że zrzucamy na dalszy plan – do zrealizowania w nieokreślonej przyszłości – inne ważne sprawy. Czy z perspektywy czasu tego żałujemy? Dobre pytanie:)

 

 

Na teamrodzina.pl pokazujemy historie rodziców z nadzieją, że pomogą spojrzeć na własne życie z innej perspektywy i zainspirują do otwarcia się na inne scenariusze. Być może dzięki temu pozbędziemy się wyrzutów sumienia, wybaczymy sobie pewne błędy, wyciągniemy z nich wnioski i przeorganizujemy swoją codzienność tak, aby było lepiej. A może utwierdzimy się w przekonaniu, że robimy wszystko tak jak trzeba, tak jak dla nas jest najlepiej.

 

 

Rozmawiamy z ekspertami, którzy łącząc naukę i praktykę, uczulają nas na pewne pułapki, które sami na siebie zastawiamy. Wskazują konsekwencje naszych dzisiejszych działań i podpowiadają, jak zadbać o pewne kwestie dziś, aby nie hodować problemów na przyszłość. Dotyczy to zarówno jakości relacji, spraw finansowych i zawodowych.

 

 

Portal zawiera również treści, które mają pomóc przyszłym i młodym rodzicom lepiej zrozumieć ideę „share the care”
i płynące z tego korzyści. Bo naszym zdaniem podział urlopów rodzicielskich to pierwszy krok do partnerstwa w związku
i równowagi w życiu.

 

 

Zależy nam na zbudowaniu społeczności czytelników, którzy z naszych publikacji „wezmą” coś dla siebie. Każdy z nas jest inny, żyje w inny sposób, ma inne wzorce wychowawcze a w głowie inne przemyślenia. Nie ma uniwersalnych rad. Uogólnienia są krzywdzące. Kibicujemy takim wartościom jak akceptacja, życzliwość, otwartość. Uważamy, że inaczej znaczy inaczej. Nie lepiej czy gorzej. Po prostu inaczej.

 

Portal został założony przez Fundację Share the Care, której celem jest promowanie partnerskiego modelu rodziny – takiego, który pozwala rodzicom realizować się we wszystkich sferach życia, a dzieciom daje szansę na zbudowanie bliskich więzi z obojgiem rodziców.

This will close in 0 seconds