Firma przyjazna Tacie na Etacie

tata na etacie

Firma przyjazna Tacie na Etacie

Jako Fundacja Share the Care razem z Forbes.pl i Global Compact Network Poland współtworzymy ranking firm wspierających równość rodzicielską.

Równowaga pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym staje się w ostatnich latach coraz ważniejszym tematem. Naprzeciw temu wychodzi dyrektywa work-life balance, której jednym z celów jest propagowanie urlopów rodzicielskich dla ojców. A jesteśmy już co raz bliżej jej wdrożenia bo doczekała się swojego czasu na Radzie Ministrów. Teraz trafi do Sejmu – zapowiadana jest na posiedzeniu w ostatnim tygodniu stycznia.

IDEA AKCJI

Tworzymy ranking firm przyjaznych równości rodzicielskiej wspólnie z Forbes Woman i UNGC Network Poland. Cały proces zmian przyspieszą regulacje takie jak dyrektywa work-life balance. Chcemy pokazać dobre przykłady i praktyki różnych organizacji. Zależy nam na inspirowaniu biznesu do zmiany. Wierzymy, że umożliwienie i ułatwienie korzystania z urlopów rodzicielskich może przynieść.

Zasady Rankingu

1. Firma wypełnia ankietę (w terminie od 10.01-31.01) opisującą aktualne działania prowadzone w zakresie wyrównywania szans

2. Kapituła po analizie uzupełnionych ankiet, wybiera 10 nominowanych

3. Kapituła dokonuje pogłębionego wywiadu z nominowanymi.

4. Na podstawie wywiadów kapituła dokonuje wyboru zwycięzców.

5. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona w magazynie Forbes Women oraz podczas gali.Kapitała rankingu składa się z takich osób jak:
Anna Potocka-DominAleksandra KarasińskaMarta SamsonovIga MagdaMarta BiercaMagdalena Jóźwiak-AntczakKarolina AndrianAdam BodnarJacek Maslowskidr hab. Jacek WasilewskiAndrzej Kubisiak, Paweł Marczewski Stefan Batory FoundatioN

Zachęcamy do uczestnictwa w bezpłatnym rankingu oczywiście firmy, które wspierają równość rodzicielską.

Dodaj komentarz

This will close in 0 seconds