Women in IT Day 2023

Women in IT Day 2023

Women in IT Day 2023

Już 15 listopada br. odbędzie się jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w branży IT – piąta edycja Women in IT Day 2023. Tegoroczna edycja, pod hasłem „Technologia zmienia świat na naszych oczach – bądź częścią tego przełomu!”, obiecuje niezwykłe doświadczenie w dziedzinie IT. Organizatorem Women in IT Day 2023 jest Future Collars – szkoła kompetencji cyfrowych we współpracy z European Women’s Association oraz DIGITALEUROPE. Wydarzenie wspiera ponad 50 wiodących firm, organizacji, instytucji oraz media zarówno z Polski, jak i zagranicy.

Women in IT Day 2023 to bezpłatne wydarzenie online dla kobiet chcących świadomie budować swoją karierę w IT – osiem intensywnych godzin wypełnionych prelekcjami, debatami, spotkaniami z potencjalnymi pracodawcami, warsztatami i speed mentoringiem oraz solidną dawką wiedzy, motywacji i inspiracji.

Women in IT Day to wydarzenie dedykowane wsparciu kobiet w obszarze technologii. Celem wydarzenia jest edukacja, budowanie relacji oraz mentorstwo, które mają na celu inspirować i wspierać kobiety na różnych etapach ich kariery w IT. W wydarzeniu uczestniczą liderki polskiej i europejskiej branży IT oraz ekspertki od motywacji i rozwoju. Organizatorem Women in IT Day jest Future Collars – innowacyjna szkoła programowania i rozwijania kompetencji cyfrowych online. Szkoła oferuje unikalną metodę nauczania, która skierowana jest zarówno do osób indywidualnych, które dążą do zmiany ścieżki kariery i wejścia do świata IT, jak i do firm, które poszukują efektywnych programów rozwojowych do reskillingu oraz upskillingu swoich pracowników.

BEZPŁATNA REJESTRACJA: www.womeninitday.com

Wydarzenie online jest bezpłatne, a każdy może w nim wziąć udział po zarejestrowaniu się na stronie www.womeninitday.com . Obejmuje ono scenę główną, na której odbędą się debaty i wystąpienia specjalne. Główną scenę będzie można śledzić na kanałach społecznościowych Future Collars (LinkedIn oraz na stronie wydarzenia ) oraz na stronach partnerów.

Ponadto, przewidziane są specjalistyczne warsztaty i sesje mentoringowe, które cieszą się ogromną popularnością, umożliwiając uczestnikom bezpośredni kontakt ze specjalistami na konkretnych stanowiskach oraz wybitnymi liderami technologicznego świata.

Praktyczne warsztaty i szybkie mentoringi

Women in IT Day to wyjątkowe wydarzenie skierowane do kobiet, które pragną rozwijać swoją karierę w technologii. Niezależnie od etapu, na którym się znajdują, każda uczestniczka znajdzie dla siebie odpowiednią ścieżkę.

Ścieżka RESTART

To miejsce dla kobiet, które stawiają pierwsze kroki w branży IT lub zastanawiają się nad zmianą zawodu. Warsztaty i panele w ramach tej ścieżki pomagają kobietom na początku drogi do IT. Czy mają doświadczenie w innych dziedzinach czy uczą się programowania, praktyczne warsztaty w ramach ścieżki RE:START pomogą rozwijać umiejętności i kształtować przyszłość w technologii.

Ścieżka UP:GREAT

To przestrzeń która kieruje ku specjalistycznym warsztatom, doskonaleniu swoich umiejętności i podjęciu nowych wyzwań w IT. Dedykowana jest kobietom, które już od 2-5 lat rozwijają się w branży IT. Poszukujących inspiracji, chcących pogłębić swoje umiejętności i pewnie kierować się dalej na swojej profesjonalnej ścieżce w technologii.

Sesje mentoringowe

Sesje mentoringowe na Women in IT Day 2023 to wyjątkowa możliwość nawiązania kontaktu z doświadczonymi profesjonalistami z różnych dziedzin IT oraz zdobycia cennych wskazówek i praktycznej wiedzy. Te spotkania stanowią doskonałą okazję do poznania ekspertek z branży IT, które reprezentują różnorodne role zawodowe, takie jak product owner, programista Java/Python, scrum master, BI Developer, analityk i wiele innych. To właśnie tutaj uczestnicy mogą uzyskać bezpośredni dostęp do wiedzy z pierwszej ręki, dzięki czemu zdobędą lepszy wgląd w konkretne stanowiska w dziedzinie IT.

Strefa Expo

Strefa expo podczas Women in IT Day to unikalne wirtualne miejsce dedykowane zarówno uczestniczkom, jak i pracodawcom. To miejsce, gdzie bedzie można nie tylko nawiązać cenne kontakty zawodowe, ale także wziąć udział w dodatkowych webinarach, warsztatach i prezentacjach. To doskonała okazja dla firm do zaprezentowania swoich procesów rekrutacyjnych, ofert pracy czy udostępnienia materiałów promocyjnych.

Główne tematy tegorocznej konferencji Women in IT Day 2023 to: „Technologia zmienia świat”, „Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe”, „Kompetencje na rynku pracy”, „Hybrydowa praca”, „Cyfrowi nomadzi”, „Tech Klimat i innowacje”, „Platformy technologiczne” oraz „Nowe podejście do przywództwa”

Europejska współpraca

Women in IT Day współpracuje z European Women’s Association oraz DIGITALEUROPE, co gwarantuje udział liderów branży technologicznej z całej Europy, zwiększając tym samym zasięg i dostępność komunikacji do jeszcze większej liczby kobiet w Europie.

PARTNER GŁÓWNY: PKO BP, Centralny Ośrodek Informatyki, Accenture, BNP Paribas Bank Polska, Orange, Point72, PwC, Totalizator Sportowy, GPW, SimCorp

PATRONAT HONOROWY: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwo Cyfryzacji, KIGEIT Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji POLSA, Polska Agencja Kosmiczna

PARTNER MERYTORYCZNY: HR Hints, flexi.pl, Fundacja Jolanty Kwa ś niewskiej Porozumienie Bez Barier, Blockchain, IAESTE, Bring Women Back to Work, Youth Human Impact, Fundacja Kobiety Medycyny, CCIFP Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Challenge Rocket com, Fundacja Rozwoju Spo ł ecze ń stwa Wiedzy THINK! Konfederacja Lewiatan, HackYeah, FOB, She Skillz, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji PIIT, Fundacja Liderek Biznesu, MMC Polska, Cyber Clue, OPI Ośrodek Przetwarzania Informacji, Sukces Pisany Szminką , Fundacja Share the care, SoDA, Nesst, Instytut Bez Stresu, Cyber Women Community, Eklektika

PATRONAT MEDIALNY: Connecting IT Poland, Comparic.pl, portfelpolaka.pl, reach4.biz, TVP Bydgoszcz, biotechnologia.pl, Mamo Pracuj, Talenti, BiznesTuba, Fintek, Polska Sky, Businesswoman&life 5 EDYCJA WOMEN IN IT DAY JEST CZĘŚCIĄ PROGRAMU ERASMUS+ w KOOPERACJI: Future Collars, DIGITALEUROPE, European Women’s Association

Dodaj komentarz

This will close in 0 seconds