Galopem i bez gadania. Na badania!

Zloty Was 2023

Galopem i bez gadania. Na badania!

Ruszyła jubileuszowa edycja plebiscytu Złotego Wąsa organizowanego przez Fundację Forum Mężczyzn.

Główną ideą “złotowąsowej” zabawy jest profilaktyka męskich nowotworów. Zapuszczanie wąsów w listopadzie jest częścią światowego ruchu “wąsopadowego”, w którym charakterystyczny zarost jest nie tylko symbolem, ale i niecodziennym elementem prowokującym do otwartej rozmowy o tematach takich jak samobadanie jąder, czy wizyta u urologa. Tegoroczny plebiscyt Złotego Wąsa to już piąta edycja zabawy. Po naborze otwartym dla wszystkich chętnych, wybrano sześciu finalistów z najlepszym zarostem.

Pod koniec października panowie zostali zaproszeni do Wrocławia, gdzie wykonano im profesjonalną sesję fotograficzną. Autorem zdjęć jest Łukasz Giza. Jej efekty można będzie w dniach 10.11 – 18.11 obejrzeć w Centrum Handlowym Magnolia Park oraz do końca listopada w plenerze na ul. Świdnickiej. Jutro pojawią się również na stronie www.zlotywas.pl. Za pomocą tej samej witryny wybiera się także zwycięzcę, który w nagrodę otrzyma szklaną statuetkę oraz zestaw upominków od partnerów akcji. Co ważne, także każdy oddający głos w ma możliwość otrzymania 30% zniżki na badania „Profil: kontrola stanu zdrowia mężczyzny” lub „Profil: kontrola stanu Zdrowia Kobiety” (szczegóły w regulaminie na stronie synevo.pl) w Synevo Laboratoria Medyczne – jednym z wiodących dostawców usług diagnostyki medycznej w Polsce. Badanie można kupić w sklepie internetowym, a zrealizować w każdym ze 144 punktów pobrań Synevo (lista: www.synevo.pl) do 29 lutego 2024 r. Dodatkowo do zdobycia będzie zniżkowy kupon 10% na zakupy stacjonarne w salonach PAWO i sklepie internetowym SILKCLAY.

Zanim poznamy wyniki głosowania na najlepszy wąs (18.11.), zaprezentowany zostanie film promocyjny, w którym wystąpili między innymi: Mariusz Kałamaga, Piotr Cyrwus i tegoroczni finaliści. Premiera spotu odbyła się 7 listopada. Dzięki uprzejmości Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego, zdjęcia zrealizowano m.in. w zabytkowym tramwaju Konstal 4N. Pałac Gruszów zapewnił odpowiedni plener, a Piotr Mazurek, mistrz Polski w powożeniu, udostępnił powóz z konnym zaprzęgiem.

W spocie wystąpili: Mariusz Kałamaga jako Ignacy Wąsik, Piotr Cyrwus jako Hrabia, Kinga Zabokrzycka jako Hrabina, Mateusz Baran jako Kamerdyner, za scenariusz odpowiada Dana Zeidler, a reżyserią zajął się Sławomir Dalidowicz. To już dwa lata jak wspólnie zapuszczamy Złotego Wąsa – mówi Mariusz Kałamaga. Zacny to projekt i potrzebny, bo sam wiem, jakem chłop z krwi i kości, że niewiedza w tym temacie u nas wielka. Wszystkim nam się wydaje, że te jaja to żelazne mamy i niezniszczalne. Dlatego takie akcje, gdzie z przymrużeniem oka staramy się mówić o poważnych sprawach – mam nadzieję – pozwolą dotrzeć do facetów, aby zadbali o badania tych swoich cojones. Jak to mówią: “jaja się skończyły, bez gadania na badania!”

Podsumowanie tej edycji odbędzie się 18.11. w Centrum Handlowym Magnolia Park. Podczas finału, który potrwa od 10:00 do 15:00, będzie można wykonać szereg darmowych badań profilaktycznych w Mobilnym Centrum Zdrowia. Pojazd zaparkuje pod głównym wejściem do Magnolii, a w jego wnętrzu panowie skorzystają z m.in. badania USG jąder oraz antygenu PSA. Diagnostykę zapewni Synevo Laboratoria Medyczne. Kompleksową wiedzę na temat profilaktyki będzie można uzyskać przy stoisku Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny, a na kobiecą mammografię zapisać się przy stoisku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Panie będą mogły również zrealizować darmowe badanie cytologiczne w Cytobusie (zapewnionym przez Dolnośląskie Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii) od godziny 10:00 do 18:00. W tym samym dniu, 18 listopada, przewidujemy także uroczystą galę w Vertigo Jazz Club. Impreza rozpocznie się o 19:00, a poprowadzi ją Mariusz Kałamaga, który uświetni galę swoim występem kabaretowym. Szóstka finalistów otrzyma upominki od partnerów oraz pakiet bezpłatnych badań profilaktycznych, zaś zwycięzca zostanie uhonorowany wspomnianą statuetką Złotego Wąsa oraz nagrodami rzeczowymi. O 20:00 wystąpi Janusz Radek.

Bilety dostępne są na stronie: www.vertigojazz.pl.

Zapraszamy!

Więcej szczegółów na stronie : http://www.men-forum.pl/zw.html

Dodaj komentarz

This will close in 0 seconds