E-book dla ojców „#TataWspiera”

tata wspiera

E-book dla ojców „#TataWspiera”

Obecność i zaangażowanie ojca są ogromnie ważne dla prawidłowego rozwoju małego dziecka. Ten e-book powstał po to, aby pomóc mężczyznom być bardziej świadomymi, zaangażowanymi i spełnionymi ojcami.

Kwestie dotyczące rodzicielstwa, opieki nad dzieckiem i wspierania jego rozwoju są zazwyczaj kierowane do matek. To kobiety są adresatkami większości poradników rodzicielskich, czy treści na ten temat w internecie. W mediach (internetowych i tradycyjnych) często można znaleźć zakładkę „Mama i dziecko”, ale próżno szukać sekcji „Tata i dziecko”… W efekcie, wielu mężczyzn ma poczucie, że brakuje im wsparcia i dostępu do wiedzy, która pomogłaby im w codziennych ojcowskich wyzwaniach.

Ponieważ z dziesiątek badań naukowych nt. rozwoju dziecka wiem, jak ważna jest w tym rola ojca, napisałem e-booka „#TataWspiera”, aby pomóc mężczyznom spełniać ich ojcowskie marzenia, wyposażyć ich w potrzebną im rzetelną wiedzę, podzielić się doświadczeniem wynikającym z pracy z małymi dziećmi i własnego ojcostwa oraz dostarczyć im praktycznych wskazówek pomocnych na co dzień.

E-book „#TataWspiera” ma niecałe 50 stron A4 i składa się z pięciu rozdziałów, odnoszących się do kluczowych obszarów rozwoju dziecka: emocjonalnego, społecznego, poznawczego, fizycznego i motorycznego.

Każdy z rozdziałów zawiera dwie części:

Krótkie wprowadzenie teoretyczne, które pomaga lepiej zrozumieć funkcjonowanie dziecka i znaczenie poszczególnych wskazówek praktycznych;

Konkretne inspiracje pokazujące, w jaki sposób na co dzień tata może wspierać rozwój swojego dziecka. Inspiracje podzielone są w zależności od wieku dziecka (< 1.r.ż.; 1. do 3. r.ż. i 3. do 5. r.ż.).

Każda z inspiracji jest też opatrzona krótkim komentarzem wyjaśniającym, dlaczego taki rodzaj aktywności albo działania wspiera rozwój dziecka. Zależało mi bowiem na tym, aby nie tylko pokazywać, co można z dzieckiem robić, ale też pomóc zrozumieć, dlaczego tak to działa. Bo świadomość dot. tego, jak rozwija się dziecko i, czego potrzebuje jest bardzo ważna i pomocna w budowaniu więzi z nim i wspieraniu na co dzień. Wierzę, że to będzie też dobry punkt wyjścia do wymyślania własnych pomysłów, bo z pewnością każdy tata może wspierać rozwój swojego dziecka na mnóstwo sposobów. Ja opisałem 131 z nich

E-book „#TataWspiera”został dostrzeżony i doceniony przez Fundację Share the Care oraz objęty jej patronatem. Jest to kolejne działanie Fundacji na rzecz wspierania ojców i promowania partnerstwa w rodzicielstwie.

E-book dostępny jest TUTAJ.

This will close in 0 seconds