Serial dla rodziców

sceny z życia

Serial dla rodziców

„Sceny z życia małżeńskiego” reż. Hagai Levi- fantastyczny serial  HBO o miłości, trudnych relacjach, tych w małżeństwie i nie tylko.

Remake serialu, nakręconego przez Bergmana, który w latach 70 w Szwecji doprowadził podobno do fali rozwodów. A może to rosnąca fala rozwodów przyczyniła się do jego powstania, tego się już nie dowiemy?

Nowa wersja serialu stawia pod znakiem zapytania instytucję małżeństwa i tradycyjne role kobiety i mężczyzny.

Przedstawione w serialu małżeństwo, ma w zasadzie odwrócone role. Ona-grana przez cudowną Jessicę Chastain, robi karierę i utrzymuje dom, On – Oscar Isaac, przejmuje większość obowiązków domowych i opiekę nad ich córką. Ale to on w domu jest „królem”, a ona jakby wstydzi się swojej pozycji. W końcu całkowicie odrzuca typową kobiecą rolę matki i opiekunki. 

Co z tego wynika? Nie będziemy zdradzać, ale robi się bardzo skomplikowanie. Nie tylko ze względu na te zamienione role, ale również relacje w ich związku, która ewoluuje i przechodzi przez różne etapy.

Do tego piękne zdjęcia i muzyka. Serial to tylko pięć odcinków, ale trzyma w napięciu, ciężko się od niego oderwać i przestać o nim myśleć.

BARDZO POLECAMY!

„Sceny z życia małżeńskiego”-zwiastun

This will close in 0 seconds