Książki dla dzieci

Dzień Dziecka

Książki dla dzieci

Wśród naszych ambasadorów i przyjaciół Fundacji Share the Care jest kilku ojców, którzy napisali książki dla dzieci. I napewno nie jest to przypadek! Niektórzy piszą z myślą o własnych dzieciach, niektórzy podeszli do tego jak do kolejnego projektu czy pracy, inni mieli poczucie misji.  Pisanie po nocach traktowali jak odskocznie lub pisali dla zabawy. Ale łączy ich jedno, miłość do dzieci, zaangażowanie i chęć przekazania czegoś ważnego, przygotowanie dzieci do wyzwań jakie na nie czekają. W książkach poruszają ważne i często trudne tematy, przystępnym dla dzieci językiem, w wesoły,  żartobliwy sposób. Widać, że chcą edukować, pokazywać dzieciom świat i mówić im o ważnych rzeczach. Pokazują, że się martwią i troszczą. Ci tatusiowie wiedzą jak ważne jest budowanie relacji z dzieckiem od samego początku, że należy rozmawiać o problemach, uczyć się je rozwiązywać, pytać, szukać wskazówek.

Dziś w Dzień Dziecka, przedstawiamy Wam kilka książek napisanych właśnie przez ojców dla dzieci-do czytania przez cały rok. Może znajdziecie coś dla swojego dziecka, a może zainspirują Was do podjęcia ważnej rozmowy z Waszym dzieckiem. 

Seria” Inspektor Parma”, Christopher Siemieński

Inspektor Parma i przestępstwa w sieci, to trzecia już książka z tej serii „Inspektor Parma  (poprzednie książki to „Inspektor Parma i spisek żywnościowy”, „Inspektor Parma i afera środowiskowa” )

Seria opowiada o zabawnej śwince detektywie. Na pierwszy rzut oka wydawało by się, że to powieść kryminalna dla najmłodszych, ale tematy które porusza autor w sprytny sposób przemycają wątki edukacyjne takie jak ekologia i zdrowa dieta czy 

Trzecia książka w tej serii „Inspektor Parma i przestępstwa w sieci” opowiada o niebezpieczeństwach jakie czyhają na nas w internecie. Co stanowi dla nas zagrożenie? Na co uważać? Czy można wykorzystać internet w pozytywny sposób. 

Napewno najważniejsza jest wiedza i świadomość. Lektura książki to podróż po świecie internetu, który dla najmłodszych staje się dziś naturalnym środowiskiem życia, a edukacji z tego obszaru nadal niestety brakuje.

Książki do kupienia TU

„Moje Smarty” Jarek Kania

Coś więcej niż książka na temat bezpieczeństwa w sieci. Smarty to narzędzie do edukacji cyfrowej nie tylko dla dzieci, ale dla całej rodziny. 60 kart, które stawiają dziecko w różnych sytuacjach życiowych i zmuszają do podejmowania decyzji.

W przeciwieństwie do większości poradników rodzicielskich, dorośli mogą, a nawet powinni czytać razem z dziećmi. Poradnik pomaga w budowaniu relacji opartej na zaufaniu i rozpoczyna rozmowę o zagrożeniach w cyfrowym świecie.

Kupisz ją TU

„Komórka Kasia i jej cyfrowa rodzinka” Maciej Lisowski

Pierwsza książka Maćka i jedna z pierwszych w Polsce, poruszająca bardzo ważny temat bezpieczeństwa w sieci i uzależnień dzieci od telefonów komórkowych i gier. Skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym, ale rozbawi też dorosłych. Zabawna i kolorowa historyjka bardzo najmłodszym przypada do gustu i jest wprowadzeniam do rozmowy na poważne tematy. Temat uzależnień od sprzętów elektronicznych jest dla Maćka bardzo ważny. Uzależnienie od telefonów i mediów społecznościowych jest zmorą dzisiejszych czasów. Książka powstała właśnie dlatego, aby uchronić dzieci przed tym zjawiskiem i naświetlić im realne zagrożenia.

Książkę znajdziecie TUTAJ

„Mój Tato tańczy” Marek Wierzbicki

Książka taty tancerza z pięknymi ilustracjami Agnieszki Malarczyk. Niezwykła opowieść o relacji córki i ojca. Podpowie jak radzić sobie z emocjami poprzez ruch, zabawę, dystans i poczucie humoru.Przeznaczona dla dzieci w wieku 3-6 lat. Książka TU, a TU bliżej poznacie roztańczonego Marka.

„Strażnicy Wrót. Jaga i dom na orlich nogach” Maciej Rożen

To już druga książka Macieja, który pisaniem urozmaica sobie czas spędzony na urlopie rodzicielskim. Opowiadał nam o tym w podcaście, sami posłuchajcie. Strażnicy Wrót to seria książek przygodowych łącząca elementy świata magicznego, słowiańskiej mitologii i polskich legend. Ich akcja toczy się we współczesnym Krakowie i jego okolicach – tych rzeczywistych, i tych magicznych. Świetne fantasy dla dzieci i młodzieży. Kupisz TU

Dodaj komentarz

This will close in 0 seconds