Tato, a Ty z kim rozmawiasz o swoich dzieciach?

tato

Tato, a Ty z kim rozmawiasz o swoich dzieciach?

Czyli grupa ojcowska dla pracowników banku 

Kobiety mają wiele sposobności, aby rozmawiać z innymi matkami o swoim rodzicielstwie. Wszyscy uważają to za rzecz naturalną. Ale czy tak samo jest z mężczyznami? Doświadczenia Banku BNP Paribas pokazują, że tak.

Kiedy na świecie pojawiają się dzieci, w naszych głowach rodzi się wiele pytań – jak zająć się pociechą, czy dobrze robimy to czy tamto, czy reakcje córki lub syna na daną sytuację są normalne. I są też pytania, które najczęściej zadajemy sami sobie – czy tylko ja jestem taki/taka zmęczony/zmęczona, czy tylko ja nie zawsze wiem, co jest dobre dla mojego dziecka, czy odzyskam kiedyś odrobinę niezależności sprzed jego narodzin, czy tylko my z żoną/mężem, partnerem/partnerką co chwila się spieramy o kwestie wychowawcze. Kobiety mają wiele sposobności, aby o tym rozmawiać. W przypadku panów tej przestrzeni brakuje, choć taka potrzeba zdecydowanie jest. Tata ma to jak w banku Właśnie z tej potrzeby w Banku BNP Paribas zrodziła się wspaniała inicjatywa, którą nazwaliśmy „Tato, masz to jak w banku”.

Konrad Siedlecki, tata dwójki dzieci, zaczął rozmawiać spontanicznie z kolegami z pracy na temat rodzicielstwa. Szybko okazało się, że wśród ojców jest duża potrzeba dzielenia się doświadczeniami związanymi z opieką nad dziećmi oraz rozmów o ojcostwie w męskim gronie. Powstała grupa ojcowska, która planuje i realizuje działania naszej organizacji na rzecz ojców, ale też szerzej dla rodziców. W ramach tych działań ojcowie aktywnie angażują się w dzielenie wiedzą, organizują webinary i warsztaty, które odpowiadają na ich rodzicielskie potrzeby dotyczące zarówno małych, jak i starszych dzieci. Uwzględnienie męskiej perspektywy w rozmowach na temat rodzicielstwa jest ważne i rozwijające zarówno dla ojców, jak i mam. Bez tego trudno budować partnerstwo, które wydaje się ważną i pożądaną wartością w dzisiejszym świecie. Badania CBOS z grudnia 2020 roku pokazują, że już 58% Polek i Polaków chce wdrażać partnerski model rodziny w życie. Bank BNP Paribas jest bankiem zmieniającego się świata, dlatego włączamy się w działania promujące równość płci, otwartość i różnorodność. A najlepszą lekcją z różnorodności, którą możemy dać naszemu dziecku, jest aktywny udział obojga rodziców w jego wychowaniu i wspieraniu go w codziennych sprawach.

Bo mama i tata wiele rzeczy robią inaczej. To nie znaczy lepiej lub gorzej. Po prostu inaczej

Chcesz dowiedzieć się więcej, pobierz przewodnik Facet na 100Pro

Dodaj komentarz

This will close in 0 seconds