XVI Kongres Kobiet

kongres

XVI Kongres Kobiet

Przed nami już XVI Ogólnopolski Kongres Kobiet, tym razem odbędzie się we Wrocławiu 8-9.10.2022.

 W tym roku porozmawiamy głownie o pieniądzach i jak je dzielić aby było po równo. Równośc w gospodarce to ważny obszar pracy Kongresu Kobiet. Tak nie jest pomimo zapisów o równości w polskiej Konstytucji czy w Kodeksie Prawa Pracy. 

Polki wciąż zarabiają średnio o 20% mniej aniżeli Polacy wykonując ta sama pracę.  To boli zwłaszcza teraz gdy ceny żywności, energii i usług rosną w zastraszającym tempie i grozi nam recesja. Tym pilniejsze staje się więc wyrównanie płac kobiet i mężczyzn. 

Szczególnie zapraszamy do udziału w panelu 8.10 godz. 15:00 na temat luki płacowej, w którym udział weźmie Karolina Andrian, prezeska Fundacji Share the Care

Porozmawiamy jak to się udaje firmom (IKEA i Żabka) a także regionom (Saksonia) czy krajom (Islandia).  I dlaczego istotne znaczenie w procesie wyrównywania luki płac mają urlopy dla ojców. Przedstawimy tez propozycje ustawy o likwidacji luki płac przygotowaną przez Kongres Kobiet. (https://www.kongreskobiet.pl/pressroom)

Debatę poprowadzi Aleksandra Karaszewska (Forbes Women).

Podzielimy się z Ukraińskim Kongresem Kobiet doświadczeniami z polskiej transformacji aby nasze siostry nie dały się wykiwać przy podziale pomocy i pieniędzy na odbudowę jakie napływają do Ukrainy. Będą z nami minn. Grażyna Staniszewska, jedyna kobieta przy polskim (głównym) Okrągłym Stole 1989, Barbara Labuda, Henryka Bochniarz i Ambasador Wielkiej Brytanii Anna Clunes oraz Kateryna Ryabiko , First Deputy Director ODiHR. Debatę poprowadzi prof. Małgorzata Fuszara. 

Usłyszymy tez głos matek. O tym jakie mają dylematy, bariery w łączeniu obowiązków praca – dom i jakie zmiany potrzebne są na poziomie firm i polityki rządu. Debatę z udziałem minn Ewy Kalety , dziennikarki Wysokich Obcasów i Katarzyny Barczuk- Matkowskiej vel Lady Pasztet,  zorganizowała Fundacja Rodzic w Mieście.

Pamiętajcie o rejestracji:

Bądzcie z nami ! 

Dodaj komentarz

This will close in 0 seconds