Między nami Ojcami-spotkania dla ojców

Między nami Ojcami-spotkania dla ojców

Zapraszamy na kolejną edycję spotkań tylko dla ojców „Między nami Ojcami”. To cykl spotkań dyskusyjnych w bezpiecznej przestrzeni tylko dla ojców.

Poprzednia edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem dlatego bardzo się cieszymy, że udało nam się wznowić spotkania.

Pozytywne komentarze i wiadomości ze strony ojców pokazują nam jak bardzo są one potrzebne! Mogą też stanowić ważny aspekt profilaktyki w zakresie zdrowia psychicznego ojców, rozwoju ich kompetencji rodzicielskich oraz wspierania partnerstwa w rodzicielstwie.

Każde spotkanie będzie miało swój temat przewodni, ale będzie też czas na rozmowę i wymianę doświadczeń.

Terminy i tematy spotkań:

21.09.: „Praca i ojcostwo – jak to pogodzić?”

Łączenie obowiązków zawodowych z pragnieniem bycia obecnym i zaangażowanym ojcem to wyzwanie, z którym mierzy się wielu mężczyzn. Czy da się to zrobić, aby nie cierpiała na tym ani nasza rodzina, ani praca? Z jakich rozwiązań warto skorzystać? W jaki sposób rozwój zawodowy może wspierać nasze ojcostwo, a bycie tatą pomagać nam w pracy? Właśnie tym kwestiom przyjrzymy się podczas spotkania w męskim gronie, tworząc wspólnie przestrzeń na wymianę doświadczeń oraz podzielenie się swoimi refleksjami i przeżyciami.

ZAPISY ZAMKNIĘTE!

19.10.: „Jakościowy czas z dzieckiem – jak o to zadbać?”

Obecność i zaangażowanie taty mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka. Wielu ojców boryka się z tym, że chcieliby spędzać z dziećmi więcej czasu albo robić to w bardziej efektywny sposób. Czym właściwie jest ten „jakościowy czas z dzieckiem” i dlaczego jest on ważny? Czy to zawsze muszą być mocno angażujące atrakcje? Czy jest w tym miejsce na… nudę? Właśnie o tym będziemy rozmawiać w męskim gronie, aby inspirować się nawzajem w swoim ojcostwie.

ZAPISY ZAMKNIĘTE!

16.11.: „Finanse w związku i rodzicielstwie – jak to ułożyć?”

Ponoć gentlemani nie rozmawiają o pieniądzach… Bywają one jednak częstym punktem zapalnym sporów w związku albo też powodem stresu i niepokoju dla wielu ojców. Dlatego to spotkanie będzie okazją do szczerej rozmowy m.in. o tym, jakie miejsce finanse mają w życiu naszym i naszych rodzin, jak dzielić się z partnerką odpowiedzialnością za utrzymanie rodziny oraz jak nie dać się zapędzić w kozi róg w kwestii nadmiarowych wydatków związanych z rodzicielstwem. 

PROWADZENIE:
Spotkania poprowadzi dr Kamil Janowicz-psycholog na Uniwersytecie SWPS, prowadzi stronę poświęconą ojcostwu www.fatheringdaily.com

Spotkania będą odbywać się cyklicznie, w grupie samych mężczyzn na zewnętrznej platformie.

UWAGA: Ilość miejsc ograniczona!

Przeczytaj też: Ojcowska wspólnota

Dodaj komentarz

This will close in 0 seconds