Chłopcy i mężczyźni

książka

Chłopcy i mężczyźni

Dlaczego współcześni mężczyźni przeżywają trudności, dlaczego to ważne i co z tym zrobić?

Chłopcy i mężczyźni każdego dnia podejmują walkę. Głębokie zmiany gospodarcze i społeczne, które miały miejsce w ostatnich dziesięcioleciach, sprawiły, że wielu z nich straciło grunt pod nogami – w szkole, pracy i rodzinie. Podczas gdy życie kobiet uległo zmianie, mężczyźni wciąż próbują odgrywać przestarzałe role społeczne, przez co ich życie w wielu aspektach się pogorszyło. Są gorzej wykształceni, częściej popadają w uzależnienia, z trudnością budują zdrowe relacje z partnerkami i dziećmi.

Osamotnieni, pozbawieni wsparcia, przygnębieni… Nierzadko sami muszą stawiać czoła trudnościom życia. W zamian otrzymują obojętność, a ich zachowania określa się mianem „toksycznej męskości”. Co ciekawe, problemy mężczyzn są postrzegane jako wynik indywidualnych niepowodzeń, a nie destrukcyjnego otoczenia. Jeżeli mężczyźni mają depresję, to dlatego, że nie wyrażają swoich uczuć. Jeżeli chorują, to dlatego, że nie chodzą do lekarza. Jeżeli nie radzą sobie w szkole, to dlatego, że im się nie chce. Jeżeli przedwcześnie umierają, to dlatego, że za dużo piją, palą i jedzą nie to, co powinni. Niestety problemy dzisiejszych chłopców i mężczyzn najczęściej znajdują się poza mainstreamem. A przecież wiele dramatycznych zmian, jakie zaszły w ostatnim czasie, stanowi wyzwanie nie tylko dla nich, ale też dla całego społeczeństwa.

Co zatem dzieje się z tak wieloma chłopcami i mężczyznami? Jakie są przyczyny trudnej sytuacji, w której się znaleźli?

W książce „Chłopcy i mężczyźni” Richard Reeves, czerpiąc z wieloletniego dorobku badawczego, a także z osobistych doświadczeń jako ojca trzech synów, przedstawia przekonującą diagnozę tych problemów, a także proponuje szereg śmiałych rozwiązań.

Książka Richarda V. Reevesa dotyczy złożonego i wymagającego szybkiej reakcji kryzysu chłopców i mężczyzn. Autor przygląda się strukturalnym wyzwaniom stojącym przed nimi i proponuje świeże oraz innowacyjnej rozwiązania, które zmieniają tok szkodliwej narracji, będącej przyczyną opisanych przez niego problemów. Przekonuje, że pomaganie drugiej połowie społeczeństwa nie oznacza rezygnacji z ideału równości płci. Proponuję nową wizję męskości w bardziej równym świecie.

Jego książka nie wpisuje się jednak w otaczającą nas z każdej strony walkę płci czy polityczne lub ideologiczne spory. Jest to obiektywna i wyczerpująca analiza oparta na faktach i twardych danych, ukazująca chłopców i mężczyzn w szerszej perspektywie społecznej. Dlatego jest to lektura nie tylko dla mężczyzn, ale przede wszystkim dla całego społeczeństwa, które stoi przed wyzwaniem wzajemnego zrozumienia i wsparcia w obliczu współczesnych trudności.

Więcej informacji o autorze i książce znajdziecie w linku: https://tnsa.pl/chlopcy-i-mezczyzni/

This will close in 0 seconds