Nie boję się, że sobie nie poradzę.

Facet na 100 Pro

Nie boję się, że sobie nie poradzę.

Nie dam rady, nie poradzę sobie z małym dzieckiem. To myśl, która pojawia się wielokrotnie w różnych sytuacjach w naszym życiu. Im dłużej będziemy się zastanawiać, tym więcej wątpliwości się pojawi. Z mojej perspektywy, ojca bliźniaczek, które wychowuję samodzielnie, jest trochę tak jak z Nowym Jorkiem. W słynnej piosence Frank Sinatra śpiewał, że jeśli sobie damy radę w Nowym Jorku, to bez problemu uda nam się wszędzie. Tylko ci, którzy nie ryzykują, nie wygrywają. A tacierzyństwo to wielka wygrana. Wygrana szczęścia, dozgonnej miłości, dumy i wielu innych pięknych rzeczy. Dlatego jeśli chcemy coś osiągnąć, nie bójmy się, tylko to zróbmy! 

Dobry ojciec to między innymi ojciec obecny i zaangażowany. Uważam, że największą przyjaciółką każdego rodzica jest dobra organizacja. Wtedy nic nie jest straszne, nic nas nie przerośnie, co więcej niewiele nas zaskoczy. No chyba, że dziadkowie kupią hulajnogi i jedno dziecko pojedzie w prawo, a drugie w lewo, co właśnie u mnie miało miejsce… Naprawdę przez chwilę nie wiedziałem, w którą stronę biec. 

Najważniejsze jest to, aby się nie bać. Nie bać się wziąć oseska na ręce, nie bać się pierwszej kąpieli. Opanowanie w kryzysowych sytuacjach jest bardzo istotne, gdy dziecko wyczuje, że rodzic się boi to, po prostu mamy przechlapane. Pamiętam, gdy dziewczynki miały ponad roczek i pewnego dnia zacząłem się zastanawiać, jak dużo czasu jeszcze musi upłynąć, zanim będą dziećmi w rozumieniu faceta, czyli takimi, z którymi można iść za rączkę na spacer i porozmawiać. To był największy błąd, wybieganie daleko w przyszłość. Od tamtego czasu nie myślę w ten sposób, po prostu wstaję rano, planuję bieżący dzień i nic więcej. Daje mi to poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji i spokoju. A wiadomo nie od dziś, że szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dziecko.

Jak obalić obawę przed opieką nad małym dzieckiem?

  1. Nie bój się wyzwań.
  2. Najważniejsza jest dobra organizacja. 
  3. Nie wybiegaj myślami w przyszłość, skup się na tym, co tu i teraz.

Zapisz się na bezpłatne wydarzenie Facet na 100 Pro, 12 czerwca, godz. 16:00

Podoba Ci się co robimy?

This will close in 0 seconds