Sposób na rodzicielski

rodzinawswiat-rodzicielski

Sposób na rodzicielski

W 2022 roku Polska wdroży dyrektywę work-life balance, która da ojcom dwa miesiące urlopu rodzicielskiego tylko dla nich!

Jak wykorzystać ten czas? Podpowiadamy na przykładzie Macieja i Pauli, którzy właśnie teraz ruszają kamperem w podróż po Europie.

Para miała okazję już sprawdzić jak to jest tak sobie „wyjeżdżać”. Przy pierwszym dziecku, Paula otrzymała propozycję pracy w Japonii. Spakowali się, Maciej wystąpił o wychowawczy i wyjechali do Japonii. Dwa lata Maciek zajmował się dzieckiem w Tokio, Paula pracowała, a w wolnym czasie zwiedzali Tokio i okolice. Po powrocie napisali książkę o Japonii! (którą możecie nabyć i przeczytać tutaj, a wywiad z Maciejem po Japonii przeczytacie tutaj).

Teraz na świecie pojawiła się Florka, a przed parą możliwość nowej przygody. Maciej wystąpił o rodzicielski (Flora ma 11 miesięcy), przygotował kampera (samochód leciwy, bo z 1989 roku) i za chwilę ruszają w kierunku Turcji. Pomyślicie – o pewnie mają dużo pieniędzy, kto przecież bogatemu zabroni… Nic bardziej mylnego. Nie mają bogatych rodziców ani wujka w Ameryce, nie zrobili zawrotnej kariery i nie skumulowali gigantycznych oszczędności. Owszem trochę oszczędzili, a poza tym Paula ma pracę projektową, którą może wykonywać zdalnie (jest freelancerem). Z założenia nie zatrzymują się na kempingach tylko nocują na dziko (Turcja w temacie „vanlife’u” dopiero raczkuje, ale jest bardzo otwarta na ludzi podróżujących w ten sposób). 

Jak mówią Paula i Maciej „Takie długie podróże to czas, kiedy można poczuć się prawdziwą rodziną. Zbudować dobre relacje, bo jest się ze sobą non-stop i to raz w przyjemnych okolicznościach, a raz w znacznie trudniejszych”. To ciekawe swoją drogą jak dużo mamy definicji „prawdziwej rodziny”. Dla każdej pary oznacza to zupełnie co innego. Nam w Fundacji Share The Care to się bardzo podoba, bo wierzymy, że nie ma jednej drogi, a każda para musi tą swoją znaleźć (może wykuć?) samodzielnie.

Kamper spakowany, Leopold i Florcia gotowi na kolejne podróże, a Maciej i Paula odliczają do wyjazdu. Święta zamierzają spędzić w Turcji, a potem …się zobaczy!

Koniecznie obserwujcie ich profil na IG oraz bloga, gdzie będą opisywać swoje przygody. Będziemy jeszcze o tej parze na pewno pisać (pierwszego live’a z tą parą możecie zobaczyć na naszym profilu team_rodzina na IG)!

Bon Voyage! 

PS.: Kto się wybiera w podróż w czasie rodzicielskiego? Łapki w górę ☺

This will close in 0 seconds