Jesteśmy częścią zmiany

zmiana

Jesteśmy częścią zmiany

W Nestlé Polska dbamy o środowisko pracy przyjazne rodzicom. Od lat podejmujemy szereg inicjatyw z zakresu wspierania równości rodzicielskiej. Zależy nam na tym, aby każdy tata i każda mama, którzy pracują w naszej firmie, mieli możliwości, aby spełniać się jako rodzice.

Wiemy, że wychowywanie dzieci przez pracujących rodziców bywa nie lada wyzwaniem. Dlatego chcemy stwarzać odpowiednie warunki, by łączyć życie prywatne z zawodowym. Tym bardziej, że wspólne zajmowanie się pociechami zwiększa poczucie szczęścia. Jednak jak pokazują wyniki Parenting Index, badania przeprowadzonego na zlecenie Nestlé w 16 krajach na świecie, w tym w Polsce, w naszym kraju odnotowujemy jeden z najniższych wskaźników równego podziału opieki nad dziećmi. Tylko 33% rodziców podpisuje się pod stwierdzeniem „w moim domu obowiązkami rodzicielskimi dzielimy się po równo”Dlatego tak istotne jest wsparcie w tym zakresie. Głęboko wierzymy, że jako pracodawca mamy na tym polu do odegrania znaczącą rolę.

Dla Nestlé Polska nie są to tylko puste słowa. Zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest budowanie więzi z dzieckiem od pierwszych dni życia. Dlatego w 2021 roku wprowadziliśmy nową politykę wsparcia rodziców Nestlé w Polsce. Zgodnie z naszą wewnętrzną regulacją każdy Drugi Opiekun może skorzystać z czterech tygodni dodatkowego pełnopłatnego urlopu ojcowskiego w okresie jednego roku od dnia narodzin lub adopcji dziecka. Chcemy w ten sposób zachęcić ojców do większego zaangażowania się w opiekę nad maluchami.

Pozostałe benefity oferowane rodzicom pracującym w naszej firmie to m.in. elastyczne godziny pracy, krótsze piątki, preferencyjne pakiety opieki medycznej dla całej rodziny, dodatkowy dzień do opieki nad dzieckiem czy pakiety powitalne dla noworodków.

Nasza firma angażuje się również w działania edukacyjne. Na platformie Nestlé Baby&Me powstała „Strefa Taty”, gdzie można znaleźć treści przeznaczone dla ojców. Udostępniane tam materiały mają na celu ich wesprzeć i podbudować w nowej roli. Inkluzywne środowisko pracy wpisane jest w DNA naszej firmy od lat. Obecnie 50% stanowisk kierowniczych w Nestlé Polska zajmują kobiety, a w tym roku nasza firma po raz piąty znalazła się w zestawieniu Bloomberg Gender-Equality Index z topowym wynikiem na poziomie 78,5%. Jednym z działań budujących świadomość różnorodności w organizacji są webinary, które udostępniamy naszym pracownikom.

Wszystko, co robimy wynika z chęci, by każdy pracownik mógł realizować się zarówno w pracy jak i w domu. Jako pracodawca nie tylko jesteśmy gotowi na zmianę, ale już staliśmy się jej częścią.

Pobierz Przewodnik „Równi w domu-Równi w pracy”

This will close in 0 seconds