BGK

Proud Mum

BGK

BGK jako pracodawca podejmuje wiele praktyk mających na celu wspieranie pracujących mam. Realizujemy te działania, ponieważ zdajemy sobie sprawę z wyzwań, przed którymi stają kobiety łączące obowiązki rodzicielskie z pracą zawodową. Naszym celem jest zapewnienie im jak najlepszych warunków do pogodzenia tych dwóch sfer życia.

W BGK wprowadziliśmy możliwość pracy zdalnej w wymiarze 8 dni w miesiącu (na wniosek pracownika jest możliwy większy wymiar pracy zdalnej dla rodziców dzieci do lat 8 lub możliwość pracy całkowitej), co daje pracującym mamom elastyczność organizacji czasu i umożliwia im pracę z domu, gdy jest to potrzebne. 

Kolejną praktyką, którą realizujemy są 2 dni opieki nad dzieckiem niezależnie, czy z uprawnienia korzysta drugi rodzic dziecka – co wyróżnia nas wśród innych pracodawców. Organizujemy liczne warsztaty i webinary podejmujące tematy związane z rodzicielstwem. Zapewniamy wsparcie psychologiczne na specjalnej infolinii dostępnej dla naszych pracowników. W Centrali Banku przygotowaliśmy pokój dla matki karmiącej oraz pokój dla rodzica z dzieckiem. Organizujemy też rodzinne wydarzenia, takie jak dzień z dzieckiem w biurze i spotkanie Mikołajkowe dla dzieci, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i są wspaniałą formą integracji.  Każda Mama w BGK otrzymuje prezent z okazji urodzenia się dziecka i świadczenie becikowe z naszego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Przygotowujemy też newsletter dla rodziców z najważniejszymi wydarzeniami w Banku, aby wszystkie mamy były na bieżąco z tym co dzieje się w organizacji podczas ich nieobecności. Wszystkie te działania mają pozytywne efekty. Pracujące mamy mają większą elastyczność i możliwość pogodzenia obowiązków rodzicielskich z pracą zawodową. Dzięki temu czują się bardziej zmotywowane i zadowolone, a to przekłada się na ich efektywność i zaangażowanie w wykonywane zadania. Ponadto nasze praktyki wspierają równowagę między pracą, a życiem prywatnym co przyciąga utalentowane kobiety do naszej organizacji. Tworzymy środowisko, w którym Mamy czują się docenione i wspierane. 

Takie inicjatywy są dla nas ważne, ponieważ jako pracodawca chcemy być odpowiedzialni społecznie i tworzyć miejsce pracy, w którym każdy pracownik ma równe szanse i możliwości rozwoju niezależnie od swoich rodzinnych obowiązków.

Przeczytaj więcej o kampanii Proud to be a working Mum

This will close in 0 seconds