Medicover

Proud Mum

Medicover

40% pracowników Medicover w Polsce to rodzice, którzy na co dzień łączą podwójną rolę: rodzica i pracownika. Jako pracodawca doceniamy i wspieramy tą podwójną rolę. W związku z tym podejmujemy inicjatywy wspierające rodziców w ich codziennych wyzwaniach, aby mogli znaleźć równowagę i mieli poczucie, ze dobrze godzą te role. 

W Medicover dzięki dedykowanej ofercie wartości i elastycznym warunkom zatrudnienia, chcemy być pierwszym wyborem miejsca pracy dla kobiet wyłączonych z rynku pracy w związku z obowiązkami opiekuńczymi nad bliskimi. 

Dlatego podjęliśmy inicjatywy wspierające nasze pracowniczki i pracowników, którzy na co na co dzień łącza rolę: rodzica i pracownika. Jako pracodawca doceniamy i wspieramy tą podwójną rolę.

Nasze inicjatywy:  

W 2023 roku uruchomiliśmy kampanię „Witamy Mamy w Medicover” okazującą nasze wsparcie dla mam decydujących się na powrót do pracy po przerwie macierzyńskiej. 

W ramach kampanii:

– Stworzyliśmy stronę internetową promującą naszą kampanię. Znajdują się na niej m. in historie powrotu do pracy po przerwie macierzyńskiej naszych pracowniczek oraz ich zdjęcia z dziećmi – jest to kampania mam dla mam.

– Przygotowaliśmy  dedykowaną zakładkę ofert pracy „Witamy Mamy”, gdzie zamieszczamy ogłoszenia, które potencjalnie mogą zainteresować mamy. Są to oferty z możliwością pracy zdalnej bądź hybrydowej oraz w niepełnym wymiarze godzin – kandydatki w łatwy sposób mogą znaleźć oferty dopasowane do ich potrzeb.

– Rekruterzy Medicover wdrożyli element przygotowania Kandydatek do spotkań rekrutacyjnych udzielając wskazówek jak prezentować swoje kompetencje i tym samym wzmacniać swoje poczucie własnej wartości – przerwa macierzyńska nie pozbawiła ich dotychczasowych umiejętności czy doświadczenia)

A dodatkowo dla naszych pracowniczek i pracowników:  

– Tworzymy siec pracowniczą wspierającą pracowników – rodziców 

– Organizujemy webinary online wpierające rodzicielstwo i wyzwania z nim związane

– Oferujemy możliwość pracy hybrydowej i zdalnej na stanowiskach, gdzie jest to możliwe

– W biurze głównym mamy dedykowany pokój dla matek oraz podzielnie, gdzie można wymieniać rzeczy, także dla dzieci. 

– Przeprowadzamy szkolenia z pierwszej pomocy dla dzieci i niemowląt  

Dzięki naszym działaniom stajemy się pracodawcą z wyboru dla coraz większej liczby kobiet. 

W Medicover ponad 50% stanowisk managerskich zajmują kobiety. Jesteśmy z tego bardzo dumni.

Mamy świadomość, że im większa różnorodność opinii, wieku, płci, tym grupa jest bardziej kreatywna, co daje większą pulę pomysłów oraz możliwości ich realizacji. Dlatego tak ważne jest w naszej opinii jest, aby kobiety brały aktywny udział w podejmowaniu decyzji biznesowych.

Medicover zachęca kobiety do powrotu do pracy po okresie macierzyństwa. Elastyczność jest bardzo ważna. Jestem zwolenniczką tego, że nie czas pracy się liczy, tylko efektywność

– mówi Wioletta Januszczyk, Dyrektorka Zarządzająca Pionem Usług Konsumenckich w Medicover i dodaje:  

Ze swojego doświadczenia widzę, że te kobiety są o wiele bardziej efektywne, są w stanie skupić się na wielu zadaniach w jednym czasie i zrobić o wiele więcej. W naszej firmie prowadzimy kampanię „Witamy Mamy w Medicover” aktywizującą kobiety, które zastanawiają się nad powrotem do aktywności zawodowej po przerwie macierzyńskiej, wychowawczej, bądź po dłuższej przerwie związanej z wychowywaniem dzieci. Chcemy wesprzeć matki w tej często trudnej decyzji, ponieważ 70 proc. pracowników i współpracowników naszej firmy to właśnie kobiety” 

Posłuchaj jak Medicover wspiera swoich pracowników:

Przeczytaj więcej o kampanii Proud to be a working Mum

This will close in 0 seconds