Bank BNP Paribas

Bank BNP Paribas

Bank BNP Paribas konsekwentnie wspiera zrównoważony rozwój gospodarki, kładąc szczególny nacisk na kwestie społeczne i dziedzictwo, które przekażemy przyszłym pokoleniom. Dlatego systematycznie edukuje społeczeństwo, w tym dzieci, w obszarze równości, szacunku, troski o planetę oraz dobra kultury, z myślą o budowaniu lepszego świata dla nich. Bank wspiera także rodziców w obliczu dynamicznych wyzwań współczesnego świata, który nie przypomina już czasów ich dzieciństwa, więc niekiedy uniemożliwia odwołanie się do własnych doświadczeń.

Dzisiejsza rzeczywistość wymaga stałego rozwoju i zdobywania kompetencji rodzicielskich w nieznanych dotychczas kontekstach np. związanych z nowymi technologiami. Bank BNP Paribas odpowiada na te potrzeby i daje rodzicom przestrzeń do rozmów oraz poszerzania wiedzy.

Bank BNP Paribas, jako odpowiedzialny pracodawca umożliwia pracownikom harmonijne łączenie rodzicielstwa z karierą zawodową i podejmuje różnorodne inicjatywy, wspierające rodziców w ich codziennych wyzwaniach, rozwoju i samorealizacji. Bank tworzy przyjazną atmosferę wokół rodzicielstwa oraz wspiera równe zaangażowanie obu płci w opiekę nad dzieckiem.

Realizuje te zadania m.in. poprzez sieć pracowniczą „Tato, masz to jak w banku”, która promuje rozwijanie kompetencji rodzicielskich. Bank nawiązał także współpracę z Fundacją Share The Care, która promuje partnerski model rodziny. Ponadto, w ramach formuły „Bank Bliski Bliskim”, organizuje cykliczne wydarzenia na rzecz rodziców oraz stworzył Akademię Rodzica, oferującą cykle webinarów dotyczących różnych aspektów wychowania, takich jak wzmacnianie potencjału dzieci, radzenie sobie z trudnymi emocjami, cyberbezpieczeństwo. Z kolei w ramach cyklu „Zdrowie zaczyna się od głowy” porusza ze swoimi pracownikami tematy zdrowia psychicznego oraz troski o wellbeing.

Dodatkowo, bank organizuje Tydzień Rodzicielski, podczas którego dzieci mają możliwość bliższego poznania środowiska pracy rodziców, a ich opiekunowie uczestniczą w warsztatach podnoszących kompetencje rodzicielskie. Inicjatorami i organizatorami tych wszystkich akcji są sami rodzice, przedstawiciele oddolnych sieci pracowniczych działających w banku. Bank BNP Paribas wprowadził także strategię benefitową, która pozwala zadbać o całe rodziny. Równość rodzicielska w banku związana jest także ze wsparciem rozwoju kobiet w biznesie poprzez programy, takie jak Future Up i Women Up, realizowane w ramach sieci „Kobiety Zmieniające BNP Paribas”.

Wsparcie rodziny w Banku BNP Paribas to szereg różnego rodzaju polityk, inicjatyw i projektów, które mają  wspólny mianownik w postaci rosnącego zaangażowania pracowników. Inicjatywy banku spotkały się także z uznaniem w środowisku biznesowym. Redakcja Forbes Women i UNGC Network Poland, doceniając działania banku w obszarze równości rodzicielskiej, przyznały bankowi wyróżnienie w rankingu „Firma przyjazna tacie na etacie 2023”. Bank BNP Paribas w ubiegłym roku został także laureatem konkursu DEI 30% Club Poland za strategię wsparcia partnerskiego modelu rodziny.

Posłuchaj jak Bank BNP Paribas Polska wspiera swoich pracowników:

Więcej o kampanii Proud to be a working mum!

This will close in 0 seconds