Brown-Forman Polska

Brown-Forman Polska

Brown-Forman Polska jest częścią amerykańskiej korporacji Brown-Forman Corporation, jednej z największych na świecie firm z branży alkoholowej. W naszej międzynarodowej organizacji spotykają się ze sobą ludzie z całego świata, przedstawiciele wszystkich nacji, kultur, wyznań oraz preferencji. 

Największą wartością naszej firmy, poza kultowymi markami, jest unikalna kultura organizacyjna, w której łączą się wartości, motywacje biznesowe i społeczne. Promujemy integrujące środowisko pracy oparte na wzajemnym szacunku, zaufaniu, otwartej komunikacji i współpracy, w którym możemy się wiele od siebie nauczyć. 

Wiele organizacji stawia sobie za cel strategiczny, osiągnięcie wyższego poziomu udziału kobiet w organach zarządczych. W Brown-Forman cel ten postawiono na poziomie 40 procent kobiet na stanowiskach liderskich do 2030 roku na świecie, stopniowo wdrażając Strategię Diversity & Inclusion 2030. W drodze do osiągnięcia tego poziomu pomagają inicjatywy pracownicze takie, jak GROW (Grow Real Opportunities for Women). 

GROW to oddolna inicjatywa pracownicza, której celem jest wspieranie oraz inspirowanie kobiet do wyznaczania oraz realizacji ambitnych celów zawodowych, które korespondują z ich pasjami, zainteresowaniami oraz wiedzą, a równocześnie pozostają w zgodzie z ich wartościami. Osoby, również mężczyźni, skupione wokół tej inicjatywy dzielą się swoimi pomysłami oraz spostrzeżeniami z całą organizacją oraz angażują wszystkich pracowników w różne aktywności. 

Przykładami dobrych rozwiązań wspierających rodziców, oprócz tych, które wynikają z Kodeksu Pracy, w Brown-Forman Polska są także:

– Hybrydowy styl pracy z możliwością pracy z domu

– Elastyczne godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy 

– Dostosowanie planu urlopowego do harmonogramu wakacji i ferii szkolnych

– Dofinansowanie do żłobków i przedszkoli

– Łatwodostępny przewodnik o benefitach i korzyściach dla pracujących rodziców

– Wsparcie psychologiczne online i na telefon

– Bogaty pakiet prywatnej opieki medycznej dla członków najbliższej rodziny w tym dzieci, finansowany przez Pracodawcę oraz szeroki pakiet medyczny dla kobiet w ciąży

– Promocja wellbeingu poprzez wewnętrzną inicjatywę LIVE WELL

– Szeroki pakiet ubezpieczenia na życie z możliwością rozszerzenia również na członków rodziny

– Dostęp do telefonu, benefitów firmowych w trakcie urlopów rodzicielskich

– Dodatkowe wsparcie finansowe z okazji urodzenia dziecka 

– Kafeteria z opcjami dla rodziców

Przeczytaj więcej o kampanii Proud to be a working Mum

This will close in 0 seconds