GSK

GSK

Zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich osób pracujących w GSK są dla nas niezwykle ważne. Zdajemy sobie sprawę, że każdy z nas doświadcza momentów, które nie pozostają bez wpływu na nasze dotychczasowe życie. Bez wątpienia jednym z nich jest pojawienie się na świecie dziecka. 

Chcemy, aby każdy z rodziców mógł spędzić jak najwięcej czasu ze swoim małym szczęściem, jednocześnie nie martwiąc się o dalszy przebieg kariery zawodowej. Wspólna opieka nad dzieckiem pozwala na zbudowanie rodzinnych więzi, ale również umożliwia każdemu z rodziców łatwiejszy powrót do pracy i rozwój. W 2023 roku zdecydowaliśmy się wprowadzić pełnopłatny urlop rodzicielski – 18 pełnopłatnych tygodni dla głównego i drugiego opiekuna, czyli obojga rodziców we wszystkich typach rodzin. 

W ramach tego benefitu ojcowie zatrudnieni w GSK mogą skorzystać z: 

• dopłaty do 100% wynagrodzenia brutto w przypadku urlopów ojcowskich oraz rodzicielskich,

• dodatkowych 7 tygodni płatnego w 100% urlopu rodzicielskiego dedykowanego wyłącznie ojcom.

„Czas spędzany z rodziną ma dla mnie ogromną wartość, dlatego dodatkowe, pełnopłatne tygodnie wolnego, dzięki którym mogłem w pełni uczestniczyć w pierwszych, tak ważnych momentach życia mojego syna, były nieocenione. Moim zdaniem warto uświadomić sobie wyjątkowość tych momentów i skorzystać z urlopu rodzicielskiego dedykowanego ojcom, aby mieć w nich swój czynny udział.”

Iwo Dębski, Product Owner GSK

„Z dodatkowego urlopu dla ojca skorzystałem dopiero przy drugim dziecku. Z tej perspektywy jeszcze bardziej doceniam taką formę benefitu ze strony pracodawcy. Dzięki niej mam w swojej głowie sporo wspomnień, które zostaną ze mną do końca życia. Nareszcie tata może oglądać pierwsze kroczki i usłyszeć pierwsze słowa osobiście a nie z video przesłanego przez mamę lub innego opiekuna dziecka.”

Franek Szymkowiak, BI Reporting Manager – O2C & P2P

W GSK wprowadziliśmy również szereg innych rozwiązań, które wspierają większe zaangażowanie ojców w opiekę nad dzieckiem: 

• elastyczny system czasu pracy pozwalający na godzenie obowiązków prywatnych z zawodowymi,

• praca zdalna pełna lub częściowa w zależności od indywidualnych potrzeb każdego pracownika,

• możliwość zmniejszenia wymiaru etatu,

• dopłaty do zasiłków opiekuńczych do 100% wynagrodzenia brutto oraz dodatkowe urlopy opiekuńcze w przypadku choroby dziecka,

• urlop sabbatical trwający od 1 do 6 miesięcy w celu zaspokojenia indywidualnych potrzeb, w tym wsparcia łączenia roli rodzica i pracownika,

• coroczny przegląd wynagrodzeń, którym objęte są także osoby przebywające na urlopach rodzicielskich pozwalający na utrzymanie atrakcyjnego wynagrodzenia,

• dedykowane szczepienia dla osób planujących założenie rodziny lub spodziewających się dziecka oraz badania prenatalne oferowane w ramach programu Partnership for Prevention. W ramach programu oferowane są również szczepienia przeznaczone dla dzieci.

Posłuchaj jak GSK wspiera swoich pracowników :

Przeczytaj więcej na temat kampanii Facet na 100 PRO – Team Rodzina

This will close in 0 seconds