Prezentownik Społeczny

prezentownik

Prezentownik Społeczny

Nadszedł ten czas w roku. Mają już wszyscy, a my-Fundacja Share the Care i portal Team Rodzina, w tym roku, po raz pierwszy przedstawiamy Wam nasz prezentownik! Ale to nie jest zwykła lista inspiracji prezentowych-to prezentownik społeczny. Wszystkie wymienione w nim produkty, stworzone są przez osoby, które poświęciły swój czas i zaangażowania dla rozwoju naszej Fundacji i pomagają nam się rozwijać. Wśród nich znajdziecie ambasadorów Fundacji Share the Care, bohaterów naszych podcastów – wspólne dzieci wspólne obowiązki oraz inne osoby, które wspierają nasze działania i nas inspirują. Bardzo cieszymy się, że jest wśród nich tyle ciekawych i twórczych postaci.

Co znajdziecie w prezentowniku? Książki dla rodziny dla dzieci, dla niej i dla niego. Są też gry tylko dla dorosłych i rodzinne. Według nas mogą stanowić bardzo wartościowe prezenty, nie tylko świąteczne.

Może Was coś coś zainspiruje?

Dla rodziny

„Japonia, subiektywny przewodnik nieokrzesanego gaijina” Paula Walczak Matla, Maciej Matla.

Coś dla podróżników, w pojedynkę i rodzinnie. Zbiór zabawnych felietonów powstałych po ich 2 letnim pobycie w Japonii. Więcej o ich rodzinnej przygodzie w Japonii, możecie przeczytać w artykule TATA W WIELKIM MIEŚCIE. Niedawno całą rodziną wyruszyli w kolejną podróż, tym razem w kierunku Turcji. Możecie razem z nami śledzić ich poczynania w naszym cyklu SPOSÓB NA RODZICIELSKI. Książkę Pauli i Maćka możecie kupić TU.

„Pozwól dziecku być” Tomasz Smaczny

Jest to pierwszy polski poradnik w duchu rodzicielstwa RIE-rozwijany od ponad 75 lat nurt wychowawczy, bazuje na głębokim szacunku do dziecka oraz ufności w jego możliwości. Książka powstała z potrzeby przybliżenia czytelnikowi tej inspirującej drogi rodzicielskiej, którą z radością i ciekawością autor wędruję od pewnego czasu. Przeznaczona jest przede wszystkim dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku od 0 do lat 7. Omówione w poradniku założenia RIE pomogą Ci wspierać dziecko w rozwoju kompetencji przyszłości. Mamy nadzieję, że dzięki przekazanym wskazówkom odnajdziecie w rodzicielstwie satysfakcję i radość. Książka TU, polecamy również felieton Tomka, o ojcowskich grupach wsparcia. 

Komma Lika gra w partnerstwo 

To magnesowa gra na lodówkę, dzięki której dyskusja o podziale obowiązków domowych staje się bardziej konstruktywna i przyjemna. Stworzona w Szwecji. Polega na zdobywaniu punktów w formie magnesów o różnej wielkości i punktacji za różne obowiązki domowe, jak zmywanie naczyń, mycie samochodu, sprzątanie pokoju. Chodzi o to, aby kolory pozostały w jak największej równowadze, wtedy wygrywa cała rodzina. Więcej o grze TUTAJ.

Dla rodziców

Tata nie ma siły” Błażej Staryszak i Krzysztof Wiśniewski

Przezabawna książka, napisana przez dwóch tatów i aktorów teatru improwizowanego. Można się przy niej pośmiać do łez, ale też odnaleźć w tych zabawnych sytuacjach kawełek swojej rodzicielskiej codzienności. Nie znajdziecie tam porad jak mieć więcej sił do życia, będąc rodzicem małych szkrabów, za to zobaczycie swoją rzeczywistość z humorem i dystansem. Książkę możecie nabyć TU, a my przypominamy Wam odcinek podcastu, który nagraliśmy z Błażejem i Krzysztofem.

„Ekstremalne Ojcostwo” Wojtek Olszewski

Wojtek to tata szóstki dzieci, całą swoją bogatą wiedzę ojcowską przelał na papier. Dowiesz się z niej jak wychowywać dziecko w poczuciu własnej wartości, jak być konsekwentnym i jak dbać o swój autorytet. Ale przede wszystkim jak znaleźć na to wszystko czas. Wojtek, jako tata z 20-letnim doświadczeniem musi to wiedzieć! Książka do kupienia TU. A TU możecie posłuchać naszej rozmowy o ojcostwie.

Law booki, Marzena Pilarz Herzyk

Marzena jest prawniczką z zawodu, jako mama 3 synów poczuła, że jej misją jest wspieranie rodziców na skomplikowanych ścieżkach prawnych. Tak powstał jej blog oraz sklep z produktami prawnymi. Dla wszystkich planujących i obecnych rodziców, wiedza praktyczna w pigułce. Jak to u Marzeny ogrom wiedzy wraz z gotowymi wzorami wniosków niezbędnych do skorzystania z uprawnień. 6 tytułów do wyboru: Ciąża na urlopie wychowawczym, Likwidacja pracodawcy w ciąży, Urlop macierzyński i rodzicielski na części, Urlop macierzyński i rodzicielski z góry, Wypowiedzenie-likwidacja stanowiska pracy, Kontrola Zwolnienia Chorobowego. Wszystkie ebooki do kupienia na blogu www.mamaprawniczka.pl  

„FeMYnizm” Martyna Kaczmarek

Jeżeli jeszcze nie znacie Martyny to duży błąd. Ta dziewczyna jest młoda, mądra i odważna. Mówi, a w tym wypadku pisze to co myśli. To jest jej pierwsza książka, napisana lekko, prostym językiem. Zawiera badania i ich opracowania oraz osobiste historie i doświadczenia Martyny. Powstała z potrzeby serca-by szerzyć idee feminizmu jako ruchu wyrównującego lata nierówności patriarchatu. „Nie chodzi o zemstę, chodzi o wyrównanie szans, możliwości i praw.” Kupisz na www.femynizm.pl

Rozmowy intymne-karty dla par

Dla tych którzy chcą rozmawiać i rozwijać swoje życie seksualne, a niekoniecznie wiedzą jak. Pakiet składa się z 72 kart podzielonych na 3 talie: talia 1 – Fundament docenienia, talia 2 – Parter zrozumienia, talia 3 – Piętro eksploracji. Każda z nich proponuje nieco inny sposób rozmowy: od skupienia się na tym, co dobre i warte docenienia, przez poczucie zrozumienia waszych seksualnych prawd, do refleksji nad tym, co chcecie zmienić w swoim życiu seksualnym. Stworzone przez Agnieszkę Szeżyńską, coachka intymności, ekspertka w zakresie płci, seksualności, psycholingwistyki i komunikacji z kilkunastoletnim doświadczeniem. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

„Życie seksualne rodziców” Zosia i Dawid Rzepeccy

Książka dla wszystkich par przeżywających trudności, dla tych które myślą, że to ich nigdy nie spotka. Dla tych, którzy tkwią w samym środku rodzicielskiej rewolucji i dla planujących założenie rodziny.  Małżeństwo Zofia i Dawid Rzepeccy to terapeuci zajmujący się związkami i ich intymnym rozwojem. W książce opowiadają jak mając dzieci budować trwałe i szczęśliwe relacje. Do kupienia TU.

Dla dzieci

„Komórka Kasia i jej cyfrowa rodzinka” Maciej Lisowski

Pierwsza książka Maćka i jedna z pierwszych w Polsce, poruszająca bardzo ważny temat bezpieczeństwa w sieci i uzależnień dzieci od telefonów komórkowych i gier. Skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym, ale rozbawi też dorosłych. Zabawna i kolorowa historyjka bardzo najmłodszym przypada do gustu i jest wprowadzeniam do rozmowy na poważne tematy. Temat uzależnień od sprzętów elektronicznych jest dla Maćka bardzo ważny, przypominamy jego felieton. Jeżeli chcecie bliżej poznać jego sposób na samodzielne rodzicielstwo, posłuchajcie tego odcinka podcastu. A książkę znajdziecie TUTAJ

„Mój Tato tańczy” Marek Wierzbicki

Książka taty tancerza z pięknymi ilustracjami Agnieszki Malarczyk. Niezwykła opowieść o relacji córki i ojca. Podpowie jak radzić sobie z emocjami poprzez ruch, zabawę, dystans i poczucie humoru.Przeznaczona dla dzieci w wieku 3-6 lat. Książka TU, a TU bliżej poznacie roztańczonego Marka.

„Strażnicy Wrót. Jaga i dom na orlich nogach” Maciej Rożen

To już druga książka Macieja, który pisaniem urozmaica sobie czas spędzony na urlopie rodzicielskim. Opowiadał nam o tym w podcaście, sami posłuchajcie. Strażnicy Wrót to seria książek przygodowych łącząca elementy świata magicznego, słowiańskiej mitologii i polskich legend. Ich akcja toczy się we współczesnym Krakowie i jego okolicach – tych rzeczywistych, i tych magicznych. Świetne fantasy dla dzieci i młodzieży. Kupisz TU

I co, znajdziecie tu coś dla Swoich bliskich? Mamy nadzieję, że tak:)

Dodaj komentarz

This will close in 0 seconds