Dobre praktyki w NatWest Polska

dobre praktyki

Dobre praktyki w NatWest Polska

Od stycznia tego roku zaoferowaliśmy naszym pracownikom dodatkowy, płatny 100% urlop partnerski w wymiarze dziewięciu tygodni kalendarzowych, które można wykorzystać w całości lub w kilku częściach do ukończenia przez dziecko ósmego roku życia. Urlop przysługuje drugiemu rodzicowi lub opiekunowi, którym to opiekunem może być także partner/partnerka matki dziecka w przypadku związków partnerskich jednopłciowych.

Ważnym aspektem naszych działań wspierających rodziców są też elastyczne formy czasu pracy. Pracownik może rozpocząć pracę między 7 a 11 i zakończyć między 15 a 19.

Dlaczego warto?

Równość rodzicielska jest wpisana w wartości naszej organizacji, którymi jest m.in. inkluzywność. Wspieramy naszych pracowników w każdym aspekcie życia, stwarzając im możliwości i dając narzędzia do realizowania swoich celów zawodowych i prywatnych. Obecnie zatrudniamy 655 pracowników mających dzieci, stąd kluczowe jest dla nas wspieranie równości rodzicielskiej. Chcemy, aby oboje rodzice mogli spędzić z dzieckiem tyle samo czasu. Oferujemy im 100% wynagrodzenia podczas nieobecności. Rozwiązanie to nie tylko wyrównuje szanse kobiet i mężczyzn jako rodziców, ale też jest neutralne finansowo. Po wdrożeniu dyrektywy work-life balance firma dopłaca 30% do 9-tygodniowego urlopu dla drugiego rodzica, tym samym dając możliwość ojcom/ opiekunom realnego skorzystania z niego.

W taki sposób pokazujemy, że wspieranie rodziców jest dla nas tak samo ważne jak wspierani mniejszości społecznych takich jak LGBT+.

Ja to polecam

Przedłużyłbym swój urlop rodzicielski, mimo że lubię swoją pracę. To był czas pełen spokoju, miłości, śmiechu i zabawy. Były też trudne chwile, w końcu wróciły brudne pieluszki i nieprzespane noce. Jedna, cokolwiek by się działo, zawsze miałem wsparcie żony, a wszelkie trudności znikały, gdy na twarzach dzieci pojawiał się uśmiech. Będę gorąco namawiał ojców do korzystania z urlopu rodzicielskiego. To więź, która zostaje na zawsze. Dla mnie to był czas, którego mi brakowało, ale o tym nie wiedziałem.

Tak o swoim urlopie opowiada Tomasz Beczek z NatWest Polska.

Chcesz wiedzieć więcej, pobierz cały przewodnik Facet na 100 Pro

Dodaj komentarz

This will close in 0 seconds